Uprawa roślin

Jakie są odmiany wiśni?

Wiśnie to owoce, które cieszą się dużą popularnością na całym świecie. Są bogate w witaminy i składniki mineralne, a ich smak jest jednym z najbardziej charakterystycznych. Istnieje wiele różnych odmian wiśni, które różnią się między sobą nie tylko smakiem, ale także kolorem, kształtem i rozmiarem owoców. W poniższym artykule przedstawimy najpopularniejsze odmiany wiśni.

Świętojanki

Jest to odmiana wiśni o bardzo ciemnoczerwonej skórce i dużej, słodkiej szypułce. Owoce tej odmiany są bardzo soczyste i mięsiste, a ich smak jest słodko-kwaśny. Świętojanki zaczynają dojrzewać w połowie lipca i są dostępne do końca sierpnia.

Kordia

Kordia to odmiana wiśni o bardzo dużych, ciemnoczerwonych owocach. Ich miąższ jest słodki, delikatny i bardzo aromatyczny. Owoce tej odmiany dojrzewają w końcu lipca i są dostępne do połowy sierpnia.

Vega

Vega to odmiana wiśni o dużych owocach, o intensywnie czerwonej skórce i miąższu. Owoce tej odmiany są słodkie, soczyste i bardzo smaczne. Dojrzewają w połowie lipca i są dostępne do końca sierpnia.

Regina

Regina to odmiana wiśni o dużych, ciemnoczerwonych owocach o jędrnym miąższu. Ich smak jest słodko-kwaśny i bardzo intensywny. Dojrzewają w połowie lipca i są dostępne do końca sierpnia.

Burlat

Burlat to odmiana wiśni o małych owocach o jasnoczerwonej skórce i miąższu. Owoce tej odmiany są bardzo słodkie i aromatyczne, a ich smak jest delikatny i przyjemny. Dojrzewają w końcu maja i są dostępne do końca czerwca.

Hederer

Hederer to odmiana wiśni o dużej, ciemnoczerwonej skórce i miąższu o jędrnej konsystencji. Owoce tej odmiany są bardzo słodkie i aromatyczne, a ich smak jest delikatny i przyjemny. Dojrzewają w połowie lipca i są dostępne do końca sierpnia.

Sunburst

Sunburst to odmiana wiśni o jasnoczerwonej skórce i słodkim, aromatycznym miąższu. Owoce tej odmiany są bardzo duże i bardzo soczyste. Dojrzewają w końcu czerwca i są dostępne do końca lipca.

Lapins

Lapins to odmiana wiśni o bardzo dużych, ciemnoczerwonych owocach o jędrnym miąższu. Owoce tej odmiany są bardzo słodkie i intensywnie aromatyczne, a ich smak jest wyjątkowy i bardzo przyjemny. Dojrzewają w połowie lipca i są dostępne do końca sierpnia.

Sweetheart

Sweetheart to odmiana wiśni o jasnoczerwonej skórce i słodkim, soczystym miąższu. Owoce tej odmiany są bardzo duże i aromatyczne, a ich smak jest słodko-kwaśny. Dojrzewają w końcu czerwca i są dostępne do końca lipca.

Summit

Summit to odmiana wiśni o ciemnoczerwonej skórce i słodkim, soczystym miąższu. Owoce tej odmiany są duże i bardzo smaczne, a ich smak jest słodko-kwaśny. Dojrzewają w połowie lipca i są dostępne do końca sierpnia.

Merchant

Merchant to odmiana wiśni o ciemnoczerwonej skórce i soczystym, słodkim miąższu. Owoce tej odmiany są duże i bardzo smaczne, a ich smak jest delikatny i przyjemny. Dojrzewają w połowie lipca i są dostępne do końca sierpnia.

Kolumnowa

Kolumnowa to odmiana wiśni, która wyróżnia się kolumnowym, smukłym wzrostem. Owoce tej odmiany są małe, o jasnoczerwonej skórce i soczystym, słodkim miąższu. Ich smak jest wyjątkowy i bardzo intensywny. Dojrzewają w końcu czerwca i są dostępne do końca lipca.

Wybór odmiany wiśni zależy od indywidualnych preferencji smakowych, sposobu uprawy i pory dojrzewania. Ważne jest również, aby wybierać odmiany odporniejsze na choroby, co pozwoli na uzyskanie lepszych plonów i mniejszych strat.